Deprem ve kanseri yenen esnaf yeni hayatına başladı

Osmaniye’de ciğerci olarak tanınan Ahmet Usta, 6 Şubat depremlerinde evi ve iş yeri yıkıldıktan sonra eşiyle önce Antalya’ya, oradan da Burdur’a geldi.

Ahmet Usta’ya İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder aracılığıyla hayırsever iş insanı Orhan Akay tarafından Burdur- Fethiye kara yolu üzerindeki akaryakıt istasyonundaki iş yeri bedelsiz verildi.

Ahmet Usta burada açtığı yeni iş yerinde Osmaniye lezzetlerini Burdurlulara sunmaya başladı.

Ahmet Usta, yaklaşık 4 ay önce kontrol amaçlı gittiği hastanede yapılan tetkiklerde akciğer kanserine yakalandığını öğrendi.

Tedavisine Burdur ve Isparta’daki hastanelerde devam eden Ahmet Usta, hastalığın erken teşhisi sayesinde tedavisini tamamlayarak uzun süredir ayrı kaldığı iş yerinde yeniden hizmet vermeye başladı.

Ahmet Usta, “Deprem bizi yıktı. Burdur’a geldik. Bir iş yeri açtık. ‘Çok şükür’ dedik işimize devam ettik. Fakat kanser diye sinsi bir hastalık birkaç ay sonra beni yakaladı. Allah’a çok şükür en başta tespit edildi. Tedavimi oldum. Tedavim güzel geçti. Doktorum ‘Artık çalışabilirsin Ahmet amca’ dedi. Yani yüzde 99 iyileştim. Bugün dükkanımı yeniden açtım. Allah’a şükürler olsun. Yıkılmadık, ayaktayız, hizmete devam ediyoruz” dedi.

Ahmet Usta, Burdur’a geldiğinde insanların kendisini çok iyi karşıladığını belirterek, “Allah hepsinden razı olsun. Bana Osmaniye’yi özletmediler, sahip çıktılar. İl Jandarma Komutanı Mustafa Bey, Orhan Akay Bey ile tanıştırdı beni. Orhan Bey’in tahsis ettiği iş yerinde 35 yıllık birikimimi Burdur’da devam ettiriyorum. Buraya yerleştim. Osmaniye’ye Allah geri götürmesin diyeceğim. Bundan sonra Burdurluyum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x