Taksi Ücretlerine Zam Yolda! İndi-Bindi Ücreti Uçuşa Geçebilir!

İstanbul’da son zammı beğenmeyen taksiciler bir kez daha fiyat artırımı istiyor. Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun talebi bu kez yüzde 65. Zam gerçekleşirse indi-bindi ücreti 110 lirayı bulacak.

İstanbul’da 1990’lı yıllardan beri artan nüfusa rağmen değişmeyen taksi sayısı son dönemde en çok tartışılan konuların başında.

Taksi şöförlerinin yüksek günlük kira ücretleri ve masraflar nedeniyle para kazanmakta zorlandıklarını belirtip yolcu seçmesi ise İstanbullular açısından büyük bir mağduriyete yol açıyor.

Taksiciler artan şikayetler nedeniyle ise sık sık cezalar ödemek zorunda kalıyor.

En son ağustos ayında zam alan Taksiciler ise yeni bir zam talebiyle daha gündemde.

Ağustos ayındaki UKOME Toplantısı’nda taksi tarifeleri zamlanmış ve indi-bindi 70 TL, açılış 19.17 TL, kilometre başına ücret 13.75 TL’ye çıkmıştı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası(İTEO) Başkanı Eyüp Aksu ise maliyetleri neden göstererek yüzde 65’lik bir zam daha talep etti.

Ay sonunda yapılacak olan UKOME toplantısında yüzde 65’lik bu talebin kabul edilmesi durumunda ise Taksiler cep yakacak.

Teklifin geçmesi durumunda indi bindi ücreti 115 liraya, kilometre başına ücret 22,69 liraya, taksimetre açılışı ise 31,63 liraya çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x