Ücretsiz Evernote kullanıcılarına kötü haber

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre bazı Evernote kullanıcıları, ücretsiz planın tek bir not defteri ve 50 notla sınırlı olacağını bildiren bir açılır mesajla karşılaştı. Pop-up ayrıca kullanıcıları sınırsız not ve not defteri oluşturmak için ücretli bir plana yükseltmeye teşvik eden “özel %40 indirim” teklifini de tanıttı.

Ancak uygulama içi bildirime rağmen Evernote’un web sitesinde ücretsiz planında yapılacak değişikliklerden bahsedilmiyor. Şirketin bir temsilcisi TechCrunch’a, değişikliğin henüz nihai olmaması nedeniyle web sitesinin güncellenmediğini açıkladı. Şirket, sınırlı planı ücretsiz kullanıcılarının %1’inden azıyla test ettiğini doğruladı. Evernote, bunun nasıl olacağına bağlı olarak yeni planın uygulanıp uygulanmayacağına karar verecek. Böyle bir durumda temsilci, şirketin değişiklikleri “ilgili müşteri temas noktalarına” ileteceğini söyledi.

Ücretsiz Evernote kullanıcılarına kötü haber

Ücretsiz planın sınırlı sürümü, kullanıcıların mevcut notlarını yönetmesine, düzenlemesine veya silmesine engel olmayacak. Kullanıcılar riske girip planları için ödeme yapmadıkça, bu yalnızca yeni notlar oluşturma olanağını ortadan kaldıracak.

Yıllar boyunca Evernote, sayısız uzman kullanıcının ve üretkenlik gurusunun başvurduğu bir uygulamaydı. Ancak uygulama bir süredir aşağı yönlü bir seyir izliyor. 2020’de Evernote’un platformlar arası büyük bir yeniden tasarımın piyasaya sürülmesiyle tacını geri almaya çalıştığı ortaya çıktı. Ancak güncellemeler, bir zamanlar değeri neredeyse bir milyar dolar olan uygulamayı yeniden canlandırmaya yetmedi. Geçen Kasım ayında Evernote, 129 çalışanının işten çıkarılmasına yol açan Bending Spoons adlı Milano merkezli bir şirket tarafından satın alındı. Bending Spoons daha sonra ABD operasyonlarının çoğunu bırakacağını ve Evernote’un gelişimini Avrupa’ya kaydıracağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x